Alaus ruošimo rinkinių dažniausiai užduodami klausimai. Mes turime atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus iš alaus darytojų kaip jūs. Nerimaujate dėl savo mielių? Domina karbonizacija? Žemiau rasite atsakymus į alaus ruošimo rinkinio dažniausiai užduodamus klausimus. Jei čia nerandate to, ko ieškote, susisiekite su mumis pagalbos adresu info@flera.lt.

Jei čia nematote atsakymo į savo klausimą, parašykite mums el. laišką adresu info@flera.lt! Nieko neišmeskite, kol nesusisiekti su mūsų komanda – mes galime padėti tau išsaugoti alų 🙂

Paruošimas alaus gamybai / Apie mūsų rinkinius

Su mūsų alaus rinkiniais ir receptų rinkiniais galima pagaminti iki 11 litrų alaus – tai yra apie dvidešimt du po 500 ml. butelių arba vienuoliką po 1 litrą butelių.

Jei laikysitės pateikto amatų gaminimo instrukcijos, pirmoji partija bus puiki! Paklauskite bet kurio naminio alaus darytojo, kaip jie jautėsi prieš paragaujant savo pirmosios naminio alaus partijos, ir dauguma atsakys, kad nors jų lūkesčiai buvo menki, jis pasirodė kur kas geresnis nei tikėtasi ir netgi konkuravo su kai kuriais jų mėgstamais alumi. Manome, būsite maloniai nustebinti, kaip gerai išeis jūsų alus ir galbūt nebenorėsite grįžti į parduotuvę!

Jums reikės parūpinti iš savo virtuvės: 1 didelį puodą (5-10 litrų) ir
1 vidutinį puodą (2-5 litrų), kiaurasamtį, piltuvėlį, vandens iš čiaupo.
Išpilstymo dieną (po savaitės) jums reikės: cukraus ir tuščių butelių.

Alaus gaminimas

Prie mūsų alaus receptų rinkinių visada galite pridėti savo asmeniškumo. Kai kurie iš paprasčiausių būdų pritaikyti alaus receptą yra mūsų iš anksto išmatuoti specialūs ingredientai, pvz., kakavos gabalėliai, laktozė, ąžuolo drožlės ir kt.

Fermentacija

Jei fermentacijos požymių nematote iš karto, nesijaudinkite! Fermentacijos „vėlavimo fazė“ gali užtrukti iki 72 valandų, o tai reiškia, kad mielėms gali prireikti tiek laiko prisitaikyti prie naujos aplinkos. Jei praėjo daugiau nei 72 valandos, pabandykite pernešti savo fermentacijos talpyklą į šiltesnę vietą namuose, nes mielės nėra labai aktyvios esant žemesnei temperatūrai. Taip pat galite izoliuoti fermentatorių antklode arba rankšluosčiu, kad padidintumėte fermentacijos temperatūrą.

Nesijaudinkite – jūsų alui viskas bus gerai 🙂 Taip yra nutikę kiekvienam namų aludariui. Minimalus oro poveikis jūsų alui nepakenks, o užteršimo rizika yra nedidelė arba visai jos nėra, ypač todėl, kad jis vis dar yra ankstyvoje fermentacijos stadijoje, o mielės yra užsiėmusios darbe! Galite nuplauti kamštį, nusausinti popieriniu rankšluosčiu ir grąžinti jį į vietą.

Tikėtina, kad kamštis iššoko, nes vamzdeliuose buvo įtrūkimai arba nuosėdų užsikimšimas, mielės buvo tiesiog itin aktyvios ir stumia daug CO2 aukštyn ir į išorę arba fermentacijos temperatūra buvo šiltesnėje pusėje, todėl mielės buvo aktyvesnės nei įprastai. Jei gyvenate šiltesnėje vietovėje arba fermentuojate vasaros sezoną, visada galite išbandyti vieną iš mūsų mėgstamiausių patarimų: naudokite guminę juostelę, kad kamštis neiššoktų.

Jei vis dar matote fermentacijos aktyvumą ir burbuliavimą oro šliuzoje, tai reiškia, kad alus vis dar fermentuojasi ir dar neturėtų būti išpilstytas į butelius. Išpilstymas per anksti gali sukelti perteklinį karbonizavimą arba net „butelių bombas“. Toliau leiskite alui fermentuotis, kol oro užtvaros veikla ir burbuliavimas visiškai nutrūks visą ar 2 dienas.

Fermentaciją galėjo sulėtinti keli dalykai:

1. Fermentacija per žemoje temperatūroje
2. Užvirimo dieną prarandamas tūris ir nepasiekiamas galonas. Tai reikštų, kad fermentuojamų cukrų koncentracija pagal tūrį yra tokia, kaip ir mielės
3. Mielės galėjo patirti ilgesnę „vėlavimo fazę“ (laikotarpis nuo mielių įmetimo iki fermentacijos pradžios). Pabandykite perkelti fermentatorių į šiltesnę vietą arba izoliuoti rankšluosčiu, kad padidintumėte temperatūrą.

Jei būsite toli nuo fermentatoriaus, kai tik planuojama išpilstyti alų į butelius, leisti alui fermentatoriuje ilgiau nei 2 savaites. Galite išpilstyti grįžę. NIEKADA neišpilstykite anksti! Taip nefermentuotas cukrus bus perkeltas į butelius, o tai gali sukelti pavojingą slėgį karbonizacijos metu. Tai gali sukelti per daug angliarūgštės arba baisių butelių bombų.

Leisdami alui fermentuotis ilgiau nekelsite jokios rizikos. Jei kas, papildomas laikas gali padėti geriau atskirti nuosėdas arba pagerinti aiškumą!