Turite klausimų apie savo alaus ruošimo rinkinį? Mes turime atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus iš alaus mėgėjų, tokių kaip jūs. Nesvarbu, ar nerimaujate dėl mielių, ar norite sužinoti daugiau apie karbonizacijos procesą – atsakymus rasite čia.

Jei vis dėlto nepavyko rasti reikiamos informacijos, susisiekite su mumis el. paštu info@flera.lt – mielai jums padėsime!

Atsiprašome laikinai video nepasiekiamas

Pametėte instrukciją? Parsisiųskite!

Pametėte instrukciją? Parsisiųskite!

D.U.K

Paruošimas alaus gamybai / Apie mūsų rinkinius

Su mūsų alaus ruošimo ir receptų rinkiniais galite pagaminti iki 11 litrų gardaus alaus. Tai reiškia apie 22 butelius po 500 ml arba 11 butelių po 1 litrą – puikus kiekis, tinkantis dalintis ar mėgautis patiems!

Laikydamiesi mūsų gaminimo instrukcijų, galite būti tikri, kad pirmoji alaus partija bus puiki! Paklauskite bet kurio namų aludario, kaip jie jautėsi prieš ragaujant savo pirmąjį alų. Dauguma atsakys, kad nors lūkesčiai buvo kuklūs, rezultatas juos maloniai nustebino – alus dažnai pranoksta jų pačių tikėjimą ir netgi varžosi su mėgstamais komerciniais variantais.

Esame įsitikinę, kad ir jūs būsite sužavėti savo alaus skoniu! Kas žino – galbūt daugiau nebenorėsite grįžti prie parduotuvinio alaus.

Jums reikės kelių virtuvėje randamų daiktų:

1 didelio puodo (5–10 litrų);
1 vidutinio puodo (2–5 litrų);
Kiaurasamčio;
Piltuvėlio;
Geriamojo vandens.
Išpilstymo dienai, kuri bus maždaug po savaitės, pasiruoškite:

Tuščių butelių.
Viskas, ko reikia, kad galėtumėte pasigaminti savo skanų naminį alų!

Alaus gaminimas

Virimo metu natūralu prarasti šiek tiek skysčio tūrio. Jei pastebėsite, kad pripildžius fermentacijos talpyklą skystis nesiekia 11 litrų žymos, tiesiog papildykite jį šaltu vandeniu. Nesijaudinkite – jūsų alus vis tiek bus puikus!

Fermentacija

Jei fermentacijos požymių nematote iš karto, nesijaudinkite! Mielės gali prisitaikyti prie naujos aplinkos, ir „vėlavimo fazė“ gali trukti iki 72 valandų. Jei praėjo daugiau nei 72 valandos ir vis dar nematote fermentacijos požymių, pabandykite perkelti fermentacijos talpyklą į šiltesnę vietą, nes mielės neveikia taip aktyviai esant žemesnei temperatūrai. Taip pat galite uždengti fermentatorių antklode ar rankšluosčiu, kad padidintumėte temperatūrą ir paskatintumėte mielių veiklą.

Nesijaudinkite – jūsų alui viskas bus gerai! 😊 Minimalus oro poveikis jūsų alui nepakenks, nes užteršimo rizika yra labai maža, ypač kai alus vis dar yra ankstyvoje fermentacijos stadijoje ir mielės aktyviai dirba. Jei kamštis iššoko, tiesiog nuplaukite jį, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ir grąžinkite į vietą.

Kamštis galėjo iššokti dėl to, kad mielės buvo itin aktyvios ir išstūmė daug CO2. Be to, jei fermentacija vyko šiltesnėje temperatūroje, mielės gali veikti intensyviau nei įprasta, todėl CO2 gamyba taip pat padidėja.

Jei vis dar matote fermentacijos aktyvumą ir burbuliavimą oro užrakte, tai reiškia, kad alus vis dar fermentuojasi ir dar neturėtų būti išpilstytas į butelius. Išpilstymas per anksti gali sukelti perteklinį karbonizavimą arba net „butelių bombas“. Leiskite alui fermentuotis dar kelias dienas, kol oro užrakte aktyvumas ir burbuliavimas visiškai nutrūks ir tai tęsis bent 1–2 dienas.

Jei būsite toli nuo fermentacijos talpyklos, kai tik planuojama išpilstyti alų į butelius, leisti alui fermentatoriuje ilgiau nei 2 savaites. Galite išpilstyti grįžę. Išpilstymas per anksti gali sukelti nebaigtą fermentaciją, kai nefermentuoti cukrai pateks į butelius ir tai gali sukelti pavojingą slėgį karbonizacijos metu, galbūt netgi išprovokuoti butelių sprogimą.
Ilgesnė fermentacija nekelia jokios grėsmės – priešingai, papildomas laikas gali padėti geriau nusistovėti nuosėdoms ir pagerinti alaus skaidrumą!